منشی تصویر فوتبال علی کریمی اینستاگرام

منشی: تصویر فوتبال علی کریمی اینستاگرام اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری «قارچ خور» باردیگر سینمایی می‌شود ، اجازه نینتندو به هالیوودی‌ها

کمپانی نینتندو امتیاز اقتباس سینمایی از یکی از معروف‌ترین بازی‌های خود را به یک استودیوی هالیوودی واگذار کرد.

«قارچ خور» باردیگر سینمایی می‌شود ، اجازه نینتندو به هالیوودی‌ها

اجازه نینتندو به هالیوودی ها/ «قارچ خور» باردیگر سینمایی می شود

عبارات مهم : کمپانی

کمپانی نینتندو امتیاز اقتباس سینمایی از یکی از معروف ترین بازی های خود را به یک استودیوی هالیوودی واگذار کرد.

به گزارش مهر به نقل از وال استریت ژورنال، در نتیجه یکی از بزرگ ترین قراردادهای خرید حقوق رسمی تولید اقتباس های سینمایی به وسیله یک استودیوی هالیوودی، ماریو و لوییجی کاراکترهای مهم بازی معروف کمپانی نینتندو به سمت پرده سینما خواهند رفت.

«قارچ خور» باردیگر سینمایی می‌شود ، اجازه نینتندو به هالیوودی‌ها

کمپانی ایلومینیشن انترتینمنت که جهت یونیورسال پیکچرز متعلق به غول رسانه ای کام کست فیلم های انیمیشن می سازد، به عقد تفاهمی نهایی با کمپانی نینتندو نزدیک شده است تا فیلم سینمایی «برادران سوپر ماریو» (که در کشور عزیزمان ایران به نام قارچ خور شهرت دارد) را بر پایه مجموعه بازی های ویدیویی ۳۲ ساله بسازد که داستان ارزش راجع به یک جفت لوله کش است که در یک قلمرو فانتزی با لاک پشت ها و قارچ های اهریمنی مبارزه می کنند.

مدت هاست که هالیوود وسوسه شده است فیلمی راجع به این شخصیت های محبوب کمپانی نینتندو بسازد، مخصوصا حالا که نیروی پیش برنده و فروش مهم هالیوود از ساختن فرنچایزهای محبوب سرچشمه می گیرد که متعلق به برندهای آشنا شده است مثل مارول هستند. خیلی ها بر این باور هستند که ده ها بازی سوپر ماریو و اسپین آف های ساخته شده است بر پایه آن ها روی هم رفته موفق ترین و پرفروش ترین فرنچایز بازی های ویدیویی تاریخ را رقم می زنند. به گفته نینتندو، این فرنچایز تا به حال بیش از ۳۳۰ میلیون نسخه در سراسر دنیا فروخته است.

کمپانی نینتندو امتیاز اقتباس سینمایی از یکی از معروف‌ترین بازی‌های خود را به یک استودیوی هالیوودی واگذار کرد.

با استناد به افراد آگاه از قرارداد، دیگر استودیوهای هالیوودی هم تا به حال تلاش کرده اند حقوق رسمی ساخت فیلم سینمایی برادران سوپر ماریو را خریداری کنند، ولی موفق نشده اند.

ایلومینیشن که تا به حال فیلم های آشنا شده است ای مثل «من نفرت انگیز»، «مینیون ها» و «زندگی مخفی حیوانات خانگی» را ساخته، الان بیش از یک سال است که با نینتندو وارد مذاکره شده است تا این فیلم را بسازد. این قرارداد بالقوه بعد از تفاهم یونیورسال با نینتندو که دو سال پیش صورت گرفته بود از راه می رسد. طبق آن تفاهم، یونیورسال اجازه پیدا کرد چند پارک موضوعی بر پایه شخصیت ماریو و دیگر شخصیت های مرتبط با آن بسازد.

نینتندو در سال ۱۹۹۳ قراردادی جهت ساخت فیلم های سینمایی و سریال های تلویزیونی بر پایه تمام شخصیت های آشنا شده است اش در برادران سوپر ماریو بست که نتیجه اش یک فیلم سینمایی محصول سال ۱۹۹۳ شد که هم از نظر منتقدان و هم از نظر فروش باکس آفیسی یک فاجعه بود و باب هاسکینز، جان لگوییزامو و دنیس هاپر در آن نقش آفرینی می کردند. از آن موقع تا به حال، نینتندو تنها اجازه ساخت ۲۰ فیلم انیمیشن مخصوص کودکان از روی مجموعه بازی های «پوکمون» خود داده که به وسیله یکی از شرکای خودش تهیه شدند.

«قارچ خور» باردیگر سینمایی می‌شود ، اجازه نینتندو به هالیوودی‌ها

افراد مطلع از شرح قرارداد تازه می گویند یکی از سخت ترین نکات مذاکره این بوده که چطور نینتندو می تواند حضوری کافی در پروسه خلاقانه تولید فیلم داشته باشد. شیگرو میاموتو که صورت خلاق مهم این کمپانی است و برادران ماریو را خلق کرده تا به حال بخشی فعال از مذاکرات بوده و احتمالا به عنوان یک تهیه کننده در فیلم حضور خواهد داشت.

اگر این قرارداد به آخر برسد به ایلومینیشن اجازه داده می شود چند فیلم براساس کارکترهای برادران ماریو بسازد، ولی در حال حاضر بحث فعلا سر ساخته شدن یک فیلم هست. تاتسومی کیمیشیما مدیر عامل نینتندو سال گذشته در مصاحبه ای با یک روزنامه ژاپنی اعلام کرده بود که با چندینه استودیوی هالیوودی در حال مذاکره است تا فیلمی بر پایه برادران ماریو ساخته شود.

کمپانی نینتندو امتیاز اقتباس سینمایی از یکی از معروف‌ترین بازی‌های خود را به یک استودیوی هالیوودی واگذار کرد.

واژه های کلیدی: کمپانی | قرارداد | سینمایی | هالیوودی | سوپر ماریو | بازی سوپر ماریو | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs