منشی تصویر فوتبال علی کریمی اینستاگرام

منشی: تصویر فوتبال علی کریمی اینستاگرام اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی اختراع یک باتری قلمی که هیچ‌گاه خالی نمی‌شود

یک شرکت آمریکایی قصد دارد با عرضه یک باتری بی‌سیم که نیازی به تعویض ندارد، از دور ریختن هر سال باتری‌ها جلوگیری کند.

اختراع یک باتری قلمی که هیچ‌گاه خالی نمی‌شود

اختراع یک باتری قلمی که هیچ گاه خالی نمی شود

عبارات مهم : باتری

یک شرکت آمریکایی قصد دارد با عرضه یک باتری بی سیم که نیازی به تعویض ندارد، از دور ریختن هر سال باتری ها جلوگیری کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از تک اسپلور، شرکت آمریکایی”اوسیا”” (Ossia) روی اختراعی به نام “باتری همیشگی کوتا” (Cota Forever Battery)کار کرده هست. جهت توجه زیاد به این محصول، نیاز به توضیح بیشتری هست. باتری همیشگی و فناوری مرتبط با آن که “کوتا” نام گرفته، در نمایشگاه CES، توجه زیادی را به خود جلب کرد.

اختراع یک باتری قلمی که هیچ‌گاه خالی نمی‌شود

صحبت از باتری است که شاید هرگز نیاز به جایگزین کردن آن نباشد.

“مارک اسپوناور” (Mark Spoonauer)، سردبیر شرکت “تامز گاید” (Tom’s Guide)گفت: عنوان بسیار قانع کننده ای راجع به ایده باتری همیشگی و سیستمی که نیرو را به فاصله دور انتقال می دهد، وجود دارد.

یک شرکت آمریکایی قصد دارد با عرضه یک باتری بی‌سیم که نیازی به تعویض ندارد، از دور ریختن هر سال باتری‌ها جلوگیری کند.

این باتری، نیروی خود را از “کاشی کوتا” (Cota Tile)می گیرد. این شرکت، “کاشی کوتا” را یک فرستنده قدرت بیسیم در قالب یک کاشی سقف کاذب تعریف می کند.

اسپوناور در توضیح زیاد این محصول افزود: این فرستنده در منزل مورد استفاده قرار می گیرد و شاید روی یک دیوار راه اندازی شود و نیروی برق را روی طیف 2.4 گیگاهرتز، به یک گیرنده کوچک در باتری می رساند.

سال گذشته، “حاتم زین” (Hatem Zeine)در سایت این شرکت نوشت: امواج رادیویی مورد استفاده کوتا (با فرکانس 2.4 گیگاهرتز) تقریبا دنیای ما را می بیند؛ مثل اینکه از آینه و شیشه ساخته شده است باشد. همه چیز یا جذب می شود(مثل بدن ما) یا تا حدی منعکس می شود(مانند دیوار خشک) یا کاملا منعکس می شود (مانند قفسه های فلزی).

اختراع یک باتری قلمی که هیچ‌گاه خالی نمی‌شود

“الکس لی” (Alex Lee) در سایت “Alphr” نوشت: سیستم شرکت اوسیا، تا هنگامی که که باتری در محدوده یکی از کاشی های کوتا این شرکت باشد، به طور مداوم آن را در هر جایی از منزل شارژ خواهد کرد.

جزئیات زیاد در مورد چگونگی عملکرد این باتری مورد بحث قرار گرفت.

یک شرکت آمریکایی قصد دارد با عرضه یک باتری بی‌سیم که نیازی به تعویض ندارد، از دور ریختن هر سال باتری‌ها جلوگیری کند.

“ژوئل هروسکا” (Joel Hruska)، تکنسین این حوزه گفت: به گفته اوسیا، کار کردن کوتا به این علت است که فرستنده آن، دهها آنتن فرکانس رادیویی کوچک یا آر اف، به همراه آنتن های مشابهی که در داخل باتری قلمی، محفظه شارژ یا گوشی هوشمند فرضی راه اندازی شده است اند، در بر دارد.

“لیزوفسکی” گفت: این فرستنده، یک سیگنال آر اف مستقیم و متمرکز را به دستگاهی که در منزل قرار دارد، می رساند که با آنتن های آر اف خود این دستگاه جذب و به نیروی قابل استفاده تبدیل می شود.

اختراع یک باتری قلمی که هیچ‌گاه خالی نمی‌شود

به گفته این شرکت، باتری کوتا تنها محدود به چند فوت نیست. قدرت این کاشی می تواند چندین دستگاه در حال حرکت را بدون خط دید و در فاصله دور نیرو ببخشد.

به گفته الکس لی، بسیاری از ابزارها و اسباب بازی کودکان، هنوز به باتری های فیزیکی تکیه می کنند. استفاده از این باتری های قابل حمل، در انواع ابزار از دستگاه های کنترل از راه دور و ردیاب های دود تا ابزارهای هوشمند IOT مانند چراغ ها، سیستم ها و قفل های امنیتی، اجتناب ناپذیر است.

پیامدهای باتری های یک بار مصرف که نیاز به جایگزین شدن دارند، هر لحظه دردسرساز است.

به گفته Alphr، هر سال، تنها در بریتانیا، 600 میلیون باتری دور ریخته می شود و تنها یک سوم از این مقدار بازیافت می شوند.

با این که مقدار جیوه این باتری های قلیایی کم کردن یافته هست، ماده موجود در باتری ها هنگام دفن زباله، به خاک و آب های زیرزمینی نشت و آلاینده ها و سموم را در هوا پخش می کند.

شرکت اوسیا همچنین در مورد دور ریختن هر سال بیش از سه میلیارد باتری، تنها در آمریکا هشدار می دهد.

اگرچه سازندگان باتری، میزان مواد سمی باتری ها را کم کردن داده اند، دفع باتری ها به همان حالت باقی مانده و خطرات زیست محیطی ایجاد می کند.

واژه های کلیدی: باتری | دستگاه | همیشگی | استفاده | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs