منشی تصویر فوتبال علی کریمی اینستاگرام

منشی: تصویر فوتبال علی کریمی اینستاگرام اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی می‌خواستند ظریف را محاکمه کنند

دولت اصلاحات بیشترین زحمات را در حوزه سیاست خارجی کشیده هست. این جمله را یکی از دیپلمات های با سابقه دولت اصلاحات، بیان کرده هست. یادآوری زحمات آن دوران و تلاش

می‌خواستند ظریف را محاکمه کنند

می درخواست کردند ظریف را محاکمه کنند

عبارات مهم : ایران

دولت اصلاحات بیشترین زحمات را در حوزه سیاست خارجی کشیده هست. این جمله را یکی از دیپلمات های با سابقه دولت اصلاحات، بیان کرده هست. یادآوری زحمات آن دوران و تلاش جهت دفع آفات خارجی از سر نظام، همه را به یاد دوگانه ظریف-سلیمانی می اندازد. هرچند کسانی در دوره ای به دنبال تخریب و حتی محاکمه سرمایه های ارزشمند کشور نظیر محمدجواد ظریف بودند. صادق خرازی به عناون دیپلمات ارشد دوران اصلاحات، بعضی از این موارد را در دانشگاه کاشان، یادآوری کرده است.

می‌خواستند ظریف را محاکمه کنند

انجام برجام

صادق خرازی در نشستی تحت عنوان «تحلیل کشور عزیزمان ایران و آمریکا» در کاشان، با بیان اینکه مسیری که با شروع سال 92 به برجام انجامید، در صورت روی کار آمدن هر دولت دیگری جز دولت روحانی نیز استمرار می داشت، خاطرنشان کرد: «این مسیر از طریق عمان پیش از دولت روحانی شروع شده است بود. آقای صالحی این کار را شروع کردند. چیدمان مذاکرات و نحوه کار آقای روحانی ادبیات قدرتمندی جهت کشور مهیا کرد.» سفیر اسبق کشور عزیزمان ایران در فرانسه اظهار داشت: «در سیاست خارجی دوست و دشمن دائمی نداریم، بلکه منافع ملی داریم که اهداف ما را تامین می کند.»

دولت اصلاحات بیشترین زحمات را در حوزه سیاست خارجی کشیده هست. این جمله را یکی از دیپلمات های با سابقه دولت اصلاحات، بیان کرده هست. یادآوری زحمات آن دوران و تلاش

محاکمه ظریف

وی که در دولت اصلاحات معاونت وزارت امور خارجه را بر عهده داشت، گفت: «در هیچ دوره ای به اندازه دوره اصلاحات جهت سیاست خارجی تلاش نشد، ولی همه ما را متهم کردند و کار تا جایی پیش رفت، که عالی ترین فرزندان این سرزمین همچون دکتر ظریف را، می درخواست کردند تا پای میز محاکمه ببرند.» وی با راهگشا خواندن نظارت کامل مقام معظم رهبری بر سیاست خارجی کشور، یادآور شد: «مشکل بعضی این بود که ظریف این کار را کرد و علی رغم پیشینیانش که با مدیران کل نشست و برخاست می کردند، سطح مذاکرات را به وزرا رساند. بیشترین ارتباط با قاسم سلیمانی در رابطه با سیاست خارجه نیز در همین دولت به وجود آمد.»

راهبردهای دائمی

عضو سابق هیات نمایندگی کشور عزیزمان ایران در شرکت ملل در خصوص سختى ها و آسانى ها های رابطه کشور عزیزمان ایران و آمریکا، بیان داشت: «تصور این بود با خبر هایی که اوباما می داد سیاست ها در قبال کشور عزیزمان ایران عوض شود ولی در نهایت چنین نشد و ادبیات اوباما با کنش آمریکا در سیاست متفاوت بود. از یک سو سخن از همزیستی مسالمت آمیز کردند و از سوی دیگر تفکر براندازی جمهوری اسلامی کشور عزیزمان ایران را دنبال کردند. وی ادامه داد: «امروز پرسشها سیاست خارجی کشور عزیزمان ایران به خصوص رابطه کشور عزیزمان ایران و آمریکا را باید به صورت واقع بینانه رصد کرد و بهتر است ما سخن از واقعیت بگوییم نه باورهای شخصی خودمان.

می‌خواستند ظریف را محاکمه کنند

از روزی که جرقه انقلاب در کشور عزیزمان ایران زده شده است رابطه ما با آمریکا رابطه خاصی بود و مبتنی بر عرف بین الملل و قواعد آن نبود.» این دیپلمات با سابقه، با اشاره به اندیشه استکباری آمریکا خاطرنشان کرد: «آنچه در پی این سال ها شکل گرفته رابطه با کشوری بزرگ با شرایط خاصی بود که در دو قرن گذشته بیش از 40 انقلاب را در سطح دنیا شکل داده، از کودتای آلنده در شیلی تا دیگر کشورها مبتنی بر اندیشه ای استکباری شکل گرفته هست. متفکران معتقدند آمریکا در درون خود زادگاه دموکراسی است و در برون متولی سیاستی استکباری بوده که کشورهای دیگر بیش از ما طعم آن را چشیده اند.» خرازی یادآور شد: «در تمام 40سال گذشته از ریگان تا بوش و اوباما و ترامپ حقوق و جایگاه کشور عزیزمان ایران در دکترین آمریکا به رسمیت آشنا نشده وآمریکا تاکنون ١٨ کودتا علیه کشور عزیزمان ایران طراحی کرده است.»

هوشمندی و امنیت

صادق خرازی در پاسخ به انتقادها نسبت به رویکرد کشور عزیزمان ایران در قبال سوریه تاکید کرد: «جریانی شبه روشنفکری که امروز منتقد حضور مستشاران نظامی ما در سوریه، به درخواست این کشور هست، اگر داعش یک گام در کشور عزیزمان ایران می گذاشت می گفتند آیا امنیت ما را تامین نکردید.» وی ادامه داد: «جمهوری اسلامی در سیاست خارجی توانسته با اعتبار مردم، استقلال، امنیت و هویت مردم کشور عزیزمان ایران را تامین کند، امنیتی که نشان از نظامی هوشمند دارد. شکست هایی که دولت های منطقه داشتند حاصل از اعتماد به قدرت های بزرگ است که دشمن آنها بودند.»

دولت اصلاحات بیشترین زحمات را در حوزه سیاست خارجی کشیده هست. این جمله را یکی از دیپلمات های با سابقه دولت اصلاحات، بیان کرده هست. یادآوری زحمات آن دوران و تلاش

انتقاد

دبیرکل حزب ندای کشور عزیزمان ایران با برشمردن انتقادات خود نسبت به دولت تدبیر و امید، اظهار داشت: «انتقاد ما از دولت این است که نسل جوان همچنان جدی گرفته نمی شود. همین جوانان بودند که حماسه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را به وجود آوردند. جوانان در سال ۹۲ به رغم میل خیلی از مردها کاری کردند که باعث شد ادبیات سیاسی کشور عوض کردن کند. امروز هم مجلس و شورای شهر در اختیار ماست و ما باید قدردان جوانان باشیم.»

می‌خواستند ظریف را محاکمه کنند

اخبار سیاسی – آرزوی بزرگ

واژه های کلیدی: ایران | خارجی | سیاست | آمریکا | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs